Aktualności

Ponad 150 tys. wiernych z różnych stron świata uczestniczyło w obchodach Niedzieli Bożego Miłosierdzia, w krakowskich Łagiewnikach. Uroczystości upłynęły pod znakiem dziękczynienia za łaski Roku Miłosierdzia i wezwania do „miłosierdzia wymagającego", którego wzorem jest św. Brat Albert.

13. rozhlasová púť Rádia LUMEN do Sanktuária Bozieho Milosrdenstva v Krakove.

XIV Pielgrzymka Pracowników i Wolontariuszy Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach pod hasłem „Czy jesteście zdolni do marzeń?” odbędzie się w sobotę 29 kwietnia 2017 r.

Trudno uwierzyć, ale już po raz siódmy po Światowych Dniach Młodzieży zapraszamy Was na rekolekcje "Ogień dla nas i całego świata"!

Są w Krakowie dwa obrazy Jezusa: łagiewnicki wizerunek Jezusa Miłosiernego i obraz Ecce Homo w sanktuarium św. Brata Alberta.

Wilno 1934: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia”...

Świat potrzebuje Chrystusowego zmiłowania! Świat nie może żyć bez Chrystusowego Miłosierdzia! Świat powinien nieustannie wołać do Chrystusa: Kyrie eleison! – mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy świętej 23 kwietnia 2017 roku, w Święto Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, w której uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy wiernych.

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jego celem jest nie tylko konkretna pomoc, ale i kształtowanie „wyobraźni miłosierdzia”; troska o to, aby serca ludzi wierzących były zdolne do miłości wzajemnej.

W związku ze Świętem Miłosierdzia Bożego, obywającym się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, zostaną wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

Rozmowa z kustoszem Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.