TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia. Polecił ją odmawiać Siostrze Faustynie sam Pan Jezus w sierpniu 1937 roku.

Od dziś w restauracji Domu Duszpasterskiego można zamawiać ciasta na Wielkanoc. Nasza kuchnia przygotowuje pyszny chlebek świąteczny, a także babki i inne wypieki. Kupując u nas, wspierasz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

W związku z licznymi telefonami i zapytaniami, informujemy, że w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach istnieje możliwość zamawiania intencji na Godzinę Miłosierdzia telefonicznie i internetowo. Zebrane w ten sposób intencje, ze względu na ograniczenia czasowe nabożeństwa, będą przedstawiane zbiorowo.

Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania.

Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

To zbawcze działanie Chrystusa, na mocy Jego woli i postanowienia, dokonuje się w Kościele...

Modlitwa Anioła z Fatimy...

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od kilku lat Apostolat Ratunku Konającym (ARKa) modli się i pości w intencji chorych, cierpiących i konających. Swoją modlitwą otacza także tych, którzy cierpią i umierają z powodu koronawirusa. W każdy pierwszy piątek miesiąca – w białych kamizelkach – klęczą i modlą się w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Dziś podejmują to dzieło w swoich domach.

W sytuacji, gdy duża liczba katolików nie może przystąpić do Komunii Świętej, konieczna jest głębsza refleksja nad znaczeniem i sposobem przeżywania Komunii duchowej.

W okresie ograniczonego wychodzenia z domu uczymy się przeżywania w nim wydarzeń religijnych.