TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

We wtorek (25 VII) święto św. Jakuba Apostoła. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa zapraszamy kierowców do Bazyliki na Mszę świętą o godz. 18:00. Po jej zakończeniu będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu obok pasażu, w stronę Domu Duszpasterskiego.

W przyszłą niedzielę (23 VII) z racji IV niedzieli miesiąca zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę świętą w Bazylice o godz. 12:00, podczas której będzie specjalny obrzęd błogosławienia rodzin oraz małych dzieci.

We wtorek 11 lipca 2017 roku o godz. 15.20, podczas Mszy Świętej, zaśpiewa wyśmienity brytyjski chór: Magdalen College Choir, Oxford University.

Muzeum Narodowe w Krakowie na 100-lecie odzyskania Niepodległości prezentuje wystawę "#dziedzictwo".

Wspominamy dziś przy ołtarzu Chrystusa postać i życie ks. kard. Joachima Meisnera, który odszedł do Pana w minionym tygodniu.

14 lipca z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców przeżywających żałobę po śmierci dziecka, w Bazylice o godz. 18:00.

W niedzielę 9 lipca 2017 roku o godz. 12:00 w bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, zostanie odprawiona Msza Święta w intencji ŚP. ks. kardynała Joachima Meisnera.

5 lipca 2017 roku zmarł w wieku 83 lat arcybiskup-senior Kolonii, kard. Joachim Meisner, urodzony we Wrocławiu, wielki przyjaciel Polski, inicjator i fundator kaplicy Krzyża Świętego (tzw. kaplicy niemieckiej) oraz znajdującej się w tej kaplicy Drogi Krzyżowej w bazylice w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

W dniu 1 lipca 2017 roku zmarł śp. Henryk Kosowski, Ojciec ks. Zygmunta Kosowskiego, prezesa Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dyrektora Wydawnictwa św. Stanisława BM w Krakowie.

W sobotę (8 VII) wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji.