TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

Uroczystość beatyfikacji Sługi Bożej Hanny Chrzanowskiej odbędzie się 28 kwietnia 2018 roku w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w kwietniu 2018 roku cieszyło się obecnością szczególnych gości – przybył do tego świętego miejsca ks. abp Paul R. Ruzoka, arcybiskup archidiecezji Tabora w Tanzanii oraz s. Alicja Kaszczuk, orionistka, która od 10. lat posługuje w Afryce, a od kilku miesięcy służy także chorym i ubogim w Tanzanii.

W sobotę (28 IV) będziemy przeżywać radosną uroczystość beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej.

We wtorek, 24 kwietnia 2018 roku o godz. 12 w Sali Okna Papieskiego w Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 odbędzie się konferencja prasowa.

28 lipca 2018 roku odbędzie się coroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi i Szpiku Kostnego oraz ich rodzin do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Karty wstępu dla wszystkich zainteresowanych na błonia przed Bazyliką Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach są do zabrania w następujących miejscach:

Rozpoczynając Tydzień Biblijny dziękujemy Bogu za światło oraz mądrość zawarte na kartach Ewangelii. Księga Pisma Świętego to nie tylko historia zbawienia, ale słowo prawdy i miłości skierowane do każdego z nas.

10 kwietnia 2018 roku w krakowskiej filharmonii odbył się koncert "Życie zawsze zwycięża".

O konieczności rachunku sumienia z solidarności i braterstwa, uleczeniu pamięci jednostek i narodów w przestrzeni miłosierdzia oraz o przemianie świata modlitwą i cierpieniami mówili w łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia krakowscy biskupi z racji obchodzonego święta Bożego Miłosierdzia. W Łagiewnikach modliło się ok. 150 tys. pielgrzymów z ponad 30 krajów świata.

Zapraszamy na XV Ogólnopolską Pielgrzymkę Caritas do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie — Łagiewnikach, która odbędzie się w sobotę 14 kwietnia 2018 roku.