TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

W sobotę (13.03) z racji II soboty miesiąca zapraszamy na Mszę świętą o godz. 15:20 sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, w czasie której będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

W dniach 21-24 marca w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędą się rekolekcje wielkopostne pod hasłem „Spełniona kobiecość”. Poprowadzi je ks. dr Mirosław Smyrak.

W poniedziałek (01.03) o 1845 w Kaplicy spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja i Msza święta.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu o 15:00 w Bazylice Godzina Miłosierdzia odprawiana przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, a po niej nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po Gorzkich Żalach, o godz. 16:00 będzie Msza święta. Gorzkie Żale w Kaplicy o 18:30.

Homilia ks. Jacka Michny, proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla w Sanoku wygłoszona w Kaplicy Klasztornej w niedzielę 14 lutego 2021 roku o godz. 7.

W Środę Popielcową (17.02) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem będą w naszej Bazylice jak w każdą niedzielę.

Doszły nas smutne informacje - dziś w nocy zmarł o. Serafin Michalenko, marianin pracujący w Bostonie, (USA) wicepostulator w procesie kanonizacyjnym św. Siostry Faustyny.

W niedzielę - 14 lutego - w czasie Mszy świętej o godz.12 do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zostaną uroczyście wprowadzone relikwie bł. Księdza Michała Sopoćki, spowiednika i przewodnika duchowego św. Siostry Faustyny.

„Odkryjmy na nowo uczynki miłosierdzia” - pisał w bulli ustanawiającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia Papież Franciszek. „Głodnych nakarmić, spragnionych napoić – to dwa pierwsze z uczynków miłosierdzia względem ciała. Idąc za tymi wskazaniami, przed dwoma tygodniami, uruchomiliśmy w Kościele Rektoralnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach Fundusz Miłosierdzia. W tym czasie do dwóch puszek, które znajdowały się w naszej restauracji Agape złożono tysiąc złotych. Za tę sumę przygotowaliśmy 300 pączków, które przekazaliśmy w przeddzień Tłustego Czwartku dla bezdomnych, którzy korzystają z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

W sobotę (13.02) w Bazylice odbędzie się dzień formacji Rycerzy Kolumba.