TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dzisiejsze święto Bożego Miłosierdzia rozpoczyna w naszej Ojczyźnie Tydzień Miłosierdzia, przeżywany pod hasłem: „Wiara żywa uczynkami”. Ojciec święty w Niedzielę Zmartwychwstania zachęcał wszystkich wiernych: „Pozwólmy, by odnowiło nas miłosierdzie Boga, pozwólmy, aby Jezus nas kochał, pozwólmy, by moc Jego miłości przemieniła także nasze życie. I stańmy się narzędziami tego miłosierdzia”. W Jezusowej szkole miłosierdzia może i powinno dojrzewać serce każdego z nas.
  • W poniedziałek (8.IV.) będziemy przeżywać w liturgii Kościoła Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W dobie zagrożenia ludzkiego życia ta wielka tajemnica Wcielenia Bożego Syna jest przeżywana jako Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Godziny Miłosierdzia o godz. 15, po której będzie odprawiona Msza święta w tej ważnej intencji.
  • W czwartek (11.IV.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700. W auli Jana Pawła II o godz. 1800 odbędzie się prezentacja albumu pt. Pamiętnik konklawe 2013, który ukazuje również postać nowego Papieża Franciszka.
  • W piątek (12.IV.) Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 17. Z racji drugiego piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 18. Po Mszy św. nabożeństwo i spotkanie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Więcej szczegółów na internetowej stronie naszego Sanktuarium w zakładce „Dzieci utracone”.
  • W sobotę (13.IV). odbędzie się X Pielgrzymka pracowników oraz wolontariuszy Caritas do naszego Sanktuarium. Mszy św. godz. 12 będzie przewodniczył Rektor Sanktuarium – Ks. Biskup Jan Zając. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15 oraz Mszę świętą, podczas której będzie także możliwość podjęcia duchowej adopcji. Wieczorem rozpocznie się w Bazylice kolejne czuwanie modlitewne Wspólnot Pallotyńskich.
  • Serdecznie dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Najpoważniejszym obecnie i trudnym wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.
  • Niech trwający Tydzień Miłosierdzia tak ożywi naszą wiarę, by jej owocem były nie tylko dobre słowa i modlitwa, ale i konkretne czyny miłosierdzia.