TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Niedziela Dobrego Pasterza już od 50 lat przeżywana jest jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Tegorocznej modlitwie towarzyszą słowa Orędzia Ojca świętego Benedykta XVI: Powołania znakiem nadziei opartej na wierze. Żywa wiara pozwala nam usłyszeć głos wzywającego Pana.
  • We wtorek (23.IV.) uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
  • W środę (24.IV.) wspomnienie św. Jerzego, męczennika. Jest to także dzień imienin Ks. Kan. Jerzego Leśki, pełniącego posługę miłosierdzia w naszym Sanktuarium, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W czwartek (25.IV.) święto św. Marka, Ewangelisty. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (26.IV.) transmisja Mszy świętej dla chorych z Bazyliki przez TV Kraków o godz. 1700. Z okazji Jubileuszu 150-lecia urodzin bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, założycielki Sióstr Klawerianek, Mszy świętej dziękczynnej będzie przewodniczył Rektor Sanktuarium – Ks. Biskup Jan Zając.
  • W sobotę (27.IV.) przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Uroczystej Mszy świętej w Bazylice o godz. 1520 będzie przewodniczył Ks. Kardynał Stanisław Nagy. Wszystkich obrońców życia zapraszamy do wspólnej modlitwy ekspiacyjnej.
  • Serdecznie dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Najpoważniejszym obecnie i trudnym wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji, wypraszając Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata.
  • Niech w trwającym Tygodniu Modlitw o Powołania towarzyszą nam słowa Orędzia: „Drodzy młodzi, nie lękajcie się pójść za Chrystusem i podążać wymagającymi, odważnymi drogami miłości oraz ofiarnego zaangażowania! Wtedy będziecie szczęśliwi, że służycie; będziecie świadkami tej radości, której świat dać nie może; będziecie żywym płomieniem miłości.”