TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 

  • Wysławiamy dziś Boże Miłosierdzie wraz ze świętymi: Piotrem Chanelem, Ludwikiem Marią Grignion de Montford oraz Joanną Berettą Mollą. Otaczamy modlitwą parafie naszego dekanatu, który w tych dniach przeżywa czas Nawiedzenia Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II.
  • W poniedziałek (29.IV.) przypada święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • We wtorek (30.IV.) będziemy dziękować Bogu za dar kanonizacji Siostry Faustyny, którą przed 13 laty Ojciec Święty wyniósł do chwały świętych.
  • W środę (1.V.) wspomnienie św. Józefa, Robotnika. W tym dniu przypada rocznica beatyfikacji Jana Pawła II. Msza święta dziękczynna w Sanktuarium Jana Pawła II pod przewodnictwem Kard. Stanisława Dziwisza o godz. 12. Szczegółowy program obchodów drugiej rocznicy beatyfikacji umieszczony jest na plakatach oraz w Internecie.
  • W czwartek (2.V.) wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (3.V.) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. W godzinach popołudniowych przybędzie I Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Msza święta transmitowana z Bazyliki dla chorych przez TV Kraków o godz. 1700. Dodatkowa Msza święta  ku czci  NSPJ z racji I piątku miesiąca  w kaplicy klasztornej o godz. 1900. W tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę (4.V.) święto św. Floriana, patrona miasta Krakowa. Od I soboty maja Wieczory Jana Pawła II będziemy przeżywać wcześniej. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia będziemy rozpoczynać o godz. 1900. Serdecznie zapraszamy!
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 1830.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji, wypraszając Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata.