TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W Uroczystość Najświętszej Trójcy dziękujemy Miłosiernemu Bogu za tę nadzieję, która – jak poucza św. Paweł – „zawieść nie może, ponieważ miłość Boża rozlana jest w sercach naszych przez Ducha Świętego, który został nam dany”. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Przeżywając Dzień Matki pamiętajmy także o wdzięczności wobec naszych Rodziców, prosząc Boga o potrzebne dla nich łaski, a dla zmarłych o wieczną radość.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedzielę i święta o godz. 1830.
  • W środę (29.V.) wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  • W czwartek (30.V.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy rozpoczniemy Mszą świętą w kościele parafialnym w Łagiewnikach o godz. 1700; następnie przejdziemy w procesji w stronę naszej Bazyliki, gdzie odśpiewamy dziękczynne Te Deum i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W piątek (31.V.) święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Transmisja Mszy św. dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (1.VI.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 19. Serdeczną modlitwą otoczmy w tym dniu również wszystkie dzieci z okazji ich święta.
  • Ludziom dobrego serca dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Najpoważniejszym obecnie i trudnym wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.