• W dzisiejszą niedzielę w ramach Roku Wiary będziemy przeżywać wraz z całym Kościołem - w duchowej łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem - Adorację Najświętszego Sakramentu. Wspólna modlitwa całego świata będzie trwać od godz. 17 do 18. Dlatego zapraszamy serdecznie do naszej Bazyliki Bożego Miłosierdzia, która jest jedną ze świątyń w naszej diecezji obdarzonych szczególnymi łaskami tego roku, gdzie można uzyskać odpust zupełny. Adoracja pomoże nam rozpoznać ten czas łaski i miłosierdzia, który przeżywamy pomiędzy obrzędem „przekazania Symbolu wiary”, i obrzędem „oddania Symbolu” na zakończenie Roku Wiary.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedzielę i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (3.VI.) wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  • We wtorek (4.VI.) przypada 25 rocznica święceń biskupich Ks. Biskupa Jana Szkodonia oraz Ks. Kard. Kazimierza Nycza, dlatego otoczmy ich wdzięczną modlitwą.
  • W środę (5.VI.) wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  • W czwartek (6.VI.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (7.VI.) przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TV Kraków o godz. 1700.  Suma odpustowa ku czci NSPJ w kościele parafialnym o godz. 1800. Z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 1900. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • W sobotę (8.VI.) wspomnienie Niepokalanego Serca NMP, a także św. Jadwigi Królowej. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia. Od godz. 19 do 21 odbędzie się w Bazylice modlitewne czuwanie przed beatyfikacją.

W przyszłą niedzielę (9.VI.) w naszej Bazylice do grona błogosławionych zostaną włączone dwie Polki: Matka Małgorzata Łucja Szewczyk oraz Zofia z Maciejowskich Czeska. Główna uroczystość transmitowana przez TVP 1, TV Polonia i TV Trwam, pod przewodnictwem Ks. Kard. Angelo Amato, o godz. 1000.  W tym dniu Msze święte w kaplicy klasztornej bez zmian, natomiast w Bazylice: Msza święta beatyfikacyjna o godz. 1000, później Godzina Miłosierdzia o 1500 i Msza święta; o godz. 1700 uroczyste Nieszpory i wieczorna Msza święta o godz. 18. Poranna Msza święta o godz. 900 będzie odprawiona w kaplicy św. Faustyny w dolnej części Bazyliki.