TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wraz z całym Kościołem w Polsce radujemy się wyniesieniem do chwały ołtarzy dwóch kolejnych Polek: Małgorzaty Łucji Szewczyk – założycielki Sióstr Serafitek oraz Zofii Czeskiej, założycielki Sióstr Prezentek. Przez ich wstawiennictwo polecamy Bogu sprawę wychowania młodego pokolenia oraz troskę o ubogich.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedzielę i święta o godz. 1830.
  • W minioną środę Jezus Miłosierny zaprosił do domu Ojca swego wiernego sługę – ks. kard. Stanisława Nagy’ego SCJ, który wiele razy pełnił pasterską posługę także w naszym Sanktuarium. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w poniedziałek o godz. 1700 oraz we wtorek o godz.1100. Prosząc dla Niego o wieczną radość, dziękujmy Miłosiernemu Bogu za jego świadectwo żywej wiary oraz umiłowania naszej Ojczyzny. 
  • We wtorek (11.VI.) wspomnienie św. Barnaby, apostoła.
  • W środę (12.VI.) wspomnienie bł. Juliana Nowowiejskiego, biskupa, ks.  Piotra Dańkowskiego oraz Towarzyszy, męczenników II wojny światowej.
  • W czwartek (13.VI.) wspomnienie św. Antoniego z Padwy. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (14.VI.) wspomnienie bł. Michała Kozala, bpa i męczennika. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Krakówo godz. 17. Z racji drugiego piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800. Po Mszy św. nabożeństwo i spotkanie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Więcej szczegółów na internetowej stronie naszego Sanktuarium w zakładce „Dzieci utracone”.
  • W sobotę (15.VI.) wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misji. Od godz. 2100 rozpocznie się w Bazylice całonocne czuwanie z Ojcem Pio. Szczegółowe informacje w Internecie, na plakatach oraz w Punkcie Informacyjnym.
  • W niedzielę (16.VI.) przybędzie do naszego Sanktuarium Pielgrzymka Profesorów i Studentów KUL-u. Mszy świętej o godz. 1520 będzie przewodniczył Rektor Uniwersytetu – Ks. Prof. Antoni Dębiński.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum oraz św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy. Jest także dostępna przy Bazylice wieża widokowa. Niech przykład naszych nowych błogosławionych będzie dla nas umocnieniem na drodze żywej i dojrzałej wiary.