TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W okresie kończącego się roku szkolnego i trwającej sesji egzaminacyjnej otaczamy modlitwą także Profesorów i Studentów KUL-u, którzy co roku przybywają jako Pielgrzymi do naszego Sanktuarium. Mszy świętej o godz. 1520 będzie przewodniczył Rektor Uniwersytetu – Ks. Prof. Antoni Dębiński.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedzielę i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (17.VI.) wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, który patronuje wszystkim chrześcijańskim dziełom miłosierdzia.
  • W środę (19.VI.) wspomnienie św. Romualda, opata.
  • W czwartek (20.VI.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (21.VI.) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez  TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta ku czci Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (22.VI.) wspomnienie św. Paulina z Noli, biskupa oraz świętych męczenników Jana Fischera, biskupa i Tomasza More’a.
  • W przyszłą niedzielę (23.VI.) w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”  podczas Mszy świętej o godz. 1000 nastąpi uroczyste poświęcenie kościoła bł. Jana Pawła II. Uroczystościom będzie przewodniczył Metropolita Krakowski  wraz z całym Episkopatem, a weźmie w niej udział wielu zaproszonych gości z Polski oraz z zagranicy. W tym dniu przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Ks. Kard. Stanisława Dziwisza oraz Ks. Biskupa Jana Zająca, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą. Po głównej uroczystości zaplanowane jest otwarcie ekspozycji Muzeum Jana Pawła II, piknik rodzinny, koncerty zespołów muzycznych i wiele atrakcji dla dzieci, dlatego warto zapoznać się z programem umieszczonym w Internecie i na plakatach.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla rodzin, naszej Ojczyzny, Kościoła i całego świata.