TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Radujemy się poświęceniem nowego kościoła bł. Jana Pawła II na terenie dawnego Solvay’u, gdzie podczas okupacji pracował Karol Wojtyła. Po głównej uroczystości o godz. 1000 odbędzie się otwarcie ekspozycji Muzeum Jana Pawła II, piknik rodzinny, koncerty zespołów muzycznych oraz wiele atrakcji dla dzieci, dlatego warto zapoznać się z programem umieszczonym w Internecie i na plakatach. Dziś przypada 50 rocznica święceń kapłańskich Ks. Kard. Stanisława Dziwisza oraz Ks. Biskupa Jana Zająca, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczną modlitwą.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedzielę i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (24.VI.) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Jest to także dzień imienin Rektora naszego Sanktuarium – Ks. Bpa Jana Zająca. Zapraszamy na Mszę świętą w jego intencji do Bazyliki na godz. 1520, i polecamy go szczególnej pamięci w modlitwie, by mógł nadal owocnie służyć temu Sanktuarium oraz Pielgrzymom z całego świata.
  • W środę (26.VI.) wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana.
  • W czwartek (27.VI.) wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy oraz św. Cyryla Aleksandryjskiego, bpa i doktora Kościoła. W tym dniu przybędzie do naszego Sanktuarium 800-osobowa grupa Pielgrzymów z Węgier, dlatego Msze święte przedpołudniowe w języku polskim będą odprawiane w kaplicy św. Faustyny w dolnej części Bazyliki. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Wieczorem o godz. 19 w auli Jana Pawła II odbędzie się prezentacja ciekawej książki o Biskupie Albinie Małysiaku pt. Z pastorałem i humorem.
  • W piątek (28.VI.) wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika. Transmisja Mszy św. dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (29.VI.) uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Modlitwą otoczmy o. Piotra Blajerowskiego SJ oraz ks. Piotra Marksa w dniu ich imienin. Uroczyste zakończenie Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w Katedrze Wawelskiej o godz. 1000.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Jezus Eucharystyczny, aby pokrzepić i umocnić nasze serca.