TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Rozpoczynający się czas urlopów oraz wakacji jest także wezwaniem, byśmy podziwiając piękno stworzonego świata umieli znaleźć zawsze czas na spotkanie z Bogiem oraz pełny udział w niedzielnej Eucharystii, która jest sercem Kościoła i najlepszą szkołą miłosierdzia!
  • W środę (3.VII.) święto św. Tomasza Apostoła.
  • W czwartek (4.VII.) rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej na Wawelu oraz wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (5.VII.) wspomnienie św. Antoniego Marii Zaccarii, kapłana oraz św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TV Kraków o godz. 1700.  Z racji I piątku miesiąca dodatkowa Msza święta w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (6.VII.) wspomnienie  bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Ludziom dobrego serca dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Najpoważniejszym obecnie i trudnym wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.
  • Wszystkie troski przybywających tu Pielgrzymów polecamy Miłosiernemu Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Godziny Miłosierdzia, a w każdy trzeci piątek miesiąca jest sprawowana w ich intencji Ofiara Mszy św.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.
  • Niech w owocnym przeżywaniu kolejnego tygodnia towarzyszą nam słowa św. Pawła Apostoła: „Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie”.