TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Podczas wakacyjnych wędrówek, odpoczynku i pracy, warto pamiętać o cennym pouczeniu dzisiejszej aklamacji: Sercami waszymi niech rządzi Chrystusowy pokój, słowo Chrystusa niech w was przebywa z całym swym bogactwem!
  • W poniedziałek (8.VII.) wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
  • W czwartek (11.VII.) święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, a także papieża Benedykta XVI. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (12.VII.) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 1700. Z racji drugiego piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800. Po Mszy św. nabożeństwo i spotkanie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Więcej szczegółów na internetowej stronie naszego Sanktuarium w zakładce „Dzieci utracone”.
  • W sobotę (13.VII.) wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą, podczas której będzie także możliwość podjęcia duchowej adopcji.
  • Ludziom dobrego serca dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Najpoważniejszym obecnie i trudnym wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.
  • Radości i troski przybywających tu Pielgrzymów polecamy Miłosiernemu Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Godziny Miłosierdzia, a w każdy trzeci piątek miesiąca jest sprawowana w ich intencji Ofiara Mszy św.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji obok Bazyliki.
  • Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy twórczego odpoczynku, połączonego z odkrywaniem piękna świata oraz wartości spotkania z żywym Bogiem, który jest jego Stwórcą!