TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dramat ludobójstwa na Wołyniu sprzed 70 lat jest dla nas nieustannym wezwaniem do modlitwy w intencji wszystkich ofiar systemów totalitarnych oraz błagania o opamiętanie i miłosierdzie dla całego świata.
  • W poniedziałek (15.VII.) wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  • We wtorek (16.VII.) wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). W tym dniu przypada 2 rocznica śmierci Ks. Biskupa Albina Małysiaka, dlatego wypraszajmy dla niego łaskę wiecznego zbawienia.
  • W środę (17.VII.) około południa dotrze do Łagiewnik po raz kolejny Piesza Pielgrzymka z Warszawy: Od Opatrzności do Bożego Miłosierdzia.
  • W czwartek (18.VII.) wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (19.VII.) Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta ku czci Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (20.VII.) wspomnienie bł. Czesława, kapłana. W tym dniu odbędzie się w naszym Sanktuarium VII Ogólnopolska Pielgrzymka Honorowych Dawców Krwi oraz Szpiku Kostnego oraz Osób Żyjących po Przeszczepach pod hasłem: Dar krwi owocem żywej wiary. Uroczystej Mszy świętej w Bazylice o godz. 1100 będzie przewodniczył Ks. Biskup Grzegorz Ryś. Będzie też - jak co roku - możliwość oddawania krwi jako cennego daru ratującego ludzkie życie. Szczegóły tej pielgrzymki są umieszczone w Internecie i na plakatach. Z racji trzeciej soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misyjnych Kościoła, prosząc także o dar nowych powołań.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.
  • Niech w podejmowaniu trudów nowego tygodnia wspiera nas łaska Bożego błogosławieństwa oraz świadomość, że tworzymy jedną Bożą Rodzinę.