TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Oczy Kościoła i świata skierowane są w tych dniach w stronę Brazylii. Już dziś ufną modlitwą otaczamy ludzi młodych, którzy zgromadzą się z Ojcem świętym Franciszkiem w Rio de Janeiro, by przeżywać 28. Światowy Dzień Młodzieży.
  • Radość tego spotkania z Ojcem Świętym będziemy przeżywać również tu - w Łagiewnikach, poprzez zorganizowane czuwanie „Rio w Krakowie”. Jak podkreśla Biskup Damian Muskus – „program krakowskiego spotkania jest bardzo różnorodny. Przewidziano w nim modlitwę w dwóch sanktuariach – Miłosierdzia Bożego i bł. Jana Pawła II, a także konferencje, śpiew i zabawę. Szczególnym momentem czuwania będzie budowanie duchowego mostu łączącego Kraków i Rio. Serca młodych będą łączyć się z papieżem Franciszkiem i z młodzieżą świata zasłuchaną w słowa następcy Piotra, słowa niosące nadzieję, nawołujące do pogłębienia wiary i otwarcia się na moc Ducha Świętego.” Szczegółowy program czuwania umieszczony jest na plakatach oraz w Internecie. Wyjątkowym momentem będzie Msza święta na zakończenie Światowego Dnia Młodzieży, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do Bazyliki na godz. 1450, by poprzez przekaz telewizyjny oraz Mszę świętą przeżyć to wydarzenie z bezpośredniej łączności z Piotrem naszych czasów oraz młodzieżą świata jako jedna Boża rodzina.
  • W poniedziałek (22.VII.) wspomnienie św. Marii Magdaleny.
  • We wtorek (23.VII.) święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
  • W środę (24.VII.) wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
  • W czwartek (25. VII.) święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa. Z racji imienin otoczmy wdzięczną modlitwą Ks. Kanonika Krzysztofa Wieczorka. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Wszystkich kierowców zapraszamy do Bazyliki na Mszę świętą o godz. 1800. Po jej zakończeniu będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych na parkingu obok pasażu, w stronę Domu Duszpasterskiego.
  • W piątek (26.VII.) wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Transmisja Mszy św. dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (27.VII.) z racji rozpoczynającego się już modlitewnego czuwania oraz Spowiedzi, Msza święta o godz. 1520 będzie odprawiona w kaplicy św. Siostry Faustyny w dolnej części Bazyliki. Pozostałe Msze święte w sobotę i niedzielę bez zmian. Wyjątkowy charakter będzie miała niedzielna Eucharystia o godz. 1500, na którą serdecznie zapraszamy. Niech przesłanie łagiewnickiego czuwania: „Czas radości – czas młodości”, pozwoli nam na nowo doświadczyć prawdziwej młodości ducha!