TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 

  • Duchowo łączymy się dziś z młodzieżą całego świata, która wraz z Ojcem świętym Franciszkiem przeżywa wielkie święto wiary w Rio de Janeiro oraz tu w krakowskich Łagiewnikach. Mamy świadomość, że przesłanie tego wydarzenia: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”, jest skierowane do wszystkich uczniów Chrystusa. Warto więc zapoznać się z programem oraz włączyć się w przeżywanie tego wspólnego święta. Zapraszamy wszystkich chętnych do Bazyliki na godz. 1450, by poprzez przekaz TV oraz Mszę świętą przeżyć to wydarzenie z bezpośredniej łączności z Piotrem naszych czasów oraz młodzieżą świata, jako jedna wspólnota modlącego się Kościoła.
  • W poniedziałek (29.VII.) wspomnienie św. Marty.
  • We wtorek (30.VII.) św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.
  • W środę (31.VII.) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 1000 w kaplicy klasztornej pięć sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia złoży profesję wieczystą. Uroczystościom zakonnym będzie przewodniczył Rektor Sanktuarium - Ks. Biskup Jan Zając.
  • W czwartek (1. VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (2.VIII.) podczas Mszy świętej o godz. 1000 w kaplicy klasztornej 11 Sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia złoży pierwsze śluby zakonne. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Bazyliki o godz. 1700. W tym dniu w auli Jana Pawła II obok Bazyliki rozpocznie się o godz. 1800 spotkanie poświęcone postaci Ks. Kard. Stanisława Nagy’ego (siedem tygodni po śmierci) oraz premiera albumu Białego Kruka pt. Kardynał polskich serc. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (3.VIII.) podczas Mszy Świętej w Bazylice o godz. 1100, której będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Szkodoń, odbędzie się ceremonia złożenia ślubów wieczystych przez 5 Sióstr ze Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Miłosierny Pan, aby nas obdarzyć swoim błogosławieństwem.