TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wraz ze św. Klarą, którą dziś wspominamy, dziękujemy Bogu za skarb wiary. Autor Listu do Hebrajczyków przypomina nam, że „wiara jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy”, dlatego w jej blasku chcemy kształtować nasze życie.
  • W poniedziałek (12.VIII.) wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal.
  • We wtorek (13.VIII.) święto NMP Kalwaryjskiej.
  • W środę (14. VIII.) wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, który jest czczony jako patron Służby Liturgicznej.
  • W czwartek (15.VIII.) przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy świętej.
  • W piątek (16.VIII.) wspomnienie św. Stefana, króla węgierskiego, którego relikwie znajdują się w dolnej kaplicy  Communio Sanctorum.  Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta ku czci Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów Sanktuarium w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (17.VIII.) święto św. Jacka, kapłana, patrona Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu przypada 11 rocznica konsekracji naszej Bazyliki i zawierzenia całego świata Bożemu Miłosierdziu. Msze święte w Bazylice będą sprawowane w porządku świątecznym. Po Godzinie Miłosierdzia będzie odprawiona Msza święta dziękczynna pod przewodnictwem Rektora Sanktuarium - Ks. Biskupa Jana Zająca, podczas której będziemy pamiętać także o sprawach misyjnych Kościoła.
  • W przyszłą niedzielę (18.VIII.) podczas Mszy świętej w kaplicy klasztornej o godz. 830 będziemy dziękować Bogu za 60 lat życia zakonnego o. Zdzisława Wietrzaka SJ, polecając Jezusowi Miłosiernemu kolejne lata jego posługi.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, Ojczyzny i całego świata. Niech Jezus Miłosierny prowadzi nas drogami prawdy i wzajemnej miłości.