TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dziś przypada wspomnienie św. Ludwika oraz św. Józefa Kalasantego, kapłana. Wraz z nimi dziękujemy Panu Bogu za życie i dzieło św. Faustyny Kowalskiej w 108 rocznicę jej urodzin. Wyrażamy wdzięczność s. Łukaszy Mędrali, która przez trzy kadencje pełniła posługę przełożonej w tutejszym klasztorze i życzymy opieki Jezusa Miłosiernego na nowej placówce.
  • W poniedziałek (26.VIII.) przypada uroczystość NMP Częstochowskiej. Przez Jej wstawiennictwo polecajmy Panu Bogu wszystkie sprawy naszej Ojczyzny oraz jej dalszy rozwój na fundamencie wiary chrześcijańskiej.
  • We wtorek (27.VIII.) wspomnienie św. Moniki. W tym dniu przypada rocznica chrztu św. Siostry Faustyny, a także 8 rocznica uroczystego ingresu Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza do katedry wawelskiej, dlatego otoczmy Go wdzięczną modlitwą, prosząc o potrzebne łaski w jego dalszej pasterskiej posłudze.
  • W środę (28.VIII.) wspomnienie św. Augustyna, biskupa i dra Kościoła.
  • W czwartek (29. VIII.) wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (30.VIII.) Msza św. dla chorych transmitowana przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (31.VIII.) przypada rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku, w których robotnicy upomnieli się o podstawowe prawa oraz poszanowanie ludzkiej godności. Jest to ustanowiony przez Sejm RP Dzień Solidarności i Wolności. Na godz. 1200 przybędzie do Bazyliki Pielgrzymka Diecezji Tarnowskiej, w której od 14 września rozpocznie się Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II.
  • Ludziom dobrego serca dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Najpoważniejszym obecnie i trudnym wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa. W kaplicy Wieczystej Adoracji czeka Jezus Eucharystyczny, aby nas umocnić swoim błogosławieństwem.