TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Bolesne wspomnienie wybuchu II wojny światowej jest dla nas wezwaniem do wielkiego błagania o Boże Miłosierdzie oraz dar pokoju, który rodzi się nade wszystko w sercu człowieka pojednanego z Bogiem, podążającego drogą Bożych przykazań. Rozpoczynający się nowy rok szkolny jest dla nas wezwaniem do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców, by żaden Bożych talentów nie został zmarnowany.
  • Ufną modlitwą otaczamy s. Gracjanę Szewc, która w minionym tygodniu objęła funkcję Przełożonej w tutejszym klasztorze, życząc jej szczególnej opieki Jezusa Miłosiernego w codziennej posłudze.
  • We wtorek (3.IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, a zarazem 2 rocznica śmierci Ks. Kard. Andrzeja Marii Deskura.
  • W środę (4. IX.) wspomnienie bł. Marii Stelli i Towarzyszek – dziewic i męczennic, Nazaretanek z Nowogródka.
  • W czwartek (5. IX.) wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (6.IX.) Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (7.IX.) wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, kapłana i męczennika. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • W przyszłą niedzielę (8.IX.) odbędzie się XXI Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Szczegółowy program pielgrzymki umieszczony jest w Internecie i na plakatach.
  • Ludziom dobrego serca dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Najpoważniejszym obecnie i trudnym wyzwaniem jest budowa organów do Bazyliki, dlatego prosimy zarówno instytucje, jak i życzliwe osoby prywatne, o włączenie się w to wielkie dzieło. Informacje na ten temat są zamieszczone na ulotkach, a także w Internecie.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa, zaś w kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Jezus Eucharystyczny z bogactwem swojej łaski.