TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając miesiąc poświęcony tajemnicom Różańca świętego pragniemy dziś – na prośbę Ojca Świętego Franciszka – wesprzeć duchowo i materialnie cierpiący Kościół w Syrii. Dramat, jaki przeżywa naród syryjski, w tym również tamtejsi chrześcijanie, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale domaga się również działania, a więc zapewnienia uchodźcom żywności, leków, odzieży oraz choćby minimalnego poczucia bezpieczeństwa. Dlatego włączmy się na miarę swoich możliwości w te działania, jakie podejmuje Caritas Polska w imieniu Kościoła w naszej Ojczyźnie. Możemy to uczynić także dzisiaj przez żarliwą modlitwę oraz ofiary składane na ten cel.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane przez cały październik w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (7.X) wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej.
  • W środę (9. X.) święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
  • W czwartek (10. X.) wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (11. X.) wspomnienie bł. Jana XXIII, papieża. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza św. dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800. Po Mszy św. nabożeństwo i spotkanie w kaplicy Matki Bożej Bolesnej. Więcej szczegółów na internetowej stronie naszego Sanktuarium w zakładce „Dzieci utracone”.
  • W sobotę (12. X.) wspomnienie  bł.  Jana  Beyzyma,  apostoła trędowatych. Z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców ludzkiego życia zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w tej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji.
  • Ludziom dobrego serca dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Radości oraz troski przybywających tu Pielgrzymów polecamy Miłosiernemu Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Godziny Miłosierdzia, a w każdy trzeci piątek miesiąca w intencji wszystkich dobroczyńców jest sprawowana Ofiara Mszy świętej.
  • Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji obok Bazyliki, by wypraszać Boże Miłosierdzie dla Syrii, naszych rodzin, Kościoła i całego świata.