TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W trwającym Roku Wiary dziękujemy Bogu za każdą świątynię, która jest miejscem modlitwy i dorastania do świętości. Jezus Miłosierny wzywa nas do pokory na modlitwie: Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.
  • Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • W poniedziałek (28.X.) wspomnienie świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, dlatego wdzięczną modlitwą otoczmy Ks. Kan. Tadeusza Szarka z okazji jego imienin.
  • W czwartek (31. X.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (1.XI.) radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Modlitwy za zmarłych rozpoczną się w kaplicy klasztornej o godz. 14, a bezpośrednio po nich wyruszy procesja różańcowa na cmentarz zakonny. We wspólnym błaganiu będziemy polecać Miłosiernemu Bogu również zmarłych dobroczyńców naszego Sanktuarium. W tym dniu przypada 151 rocznica powstania Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, dlatego Mszy świętej TV o godz. 700 będzie przewodniczył Ks. Biskup Jan Szkodoń. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 17.
  • W sobotę (2.XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w kaplicy klasztornej o godz.: 630, 830 i 17, zaś w Bazylice o godz.: 9, 10, 11, 12, 1330, 1520 i 18. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.
  • Ludziom dobrego serca dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Radości oraz troski przybywających tu Pielgrzymów polecamy Miłosiernemu Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Godziny Miłosierdzia, a w każdy trzeci piątek miesiąca w intencji wszystkich dobroczyńców jest sprawowana Ofiara Mszy świętej.
  • Niech Maryja – Królowa wszystkich świętych pomoże i nam z ufnością spoglądać w stronę nieba, które jest najważniejszym celem naszego życia.