TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywamy po raz piąty Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i ofiarą wspieramy Nigerię, najludniejszy kraj w Afryce, liczący ponad 160 mln ludności, gdzie w ostatnich trzech latach zniszczono 64 kościoły i nadal trwają wzmożone prześladowania chrześcijan. 
  • W poniedziałek (11.XI.) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a zarazem narodowe Święto Niepodległości. Dziękując za odzyskaną wolność, prośmy Miłosiernego Bogu o umiejętność mądrego korzystania z tego daru dla wszystkich Rodaków. Dodatkowa Msza święta w Bazylice o godz. 1200. Po godz. 1600 odbędzie się w auli Jana Pawła II pokaz filmu pt.: „Wikary – Ksiądz Wojtyła w Niegowici”.
  • We wtorek (12.XI.) św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.
  • W środę (13. XI.) wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.
  • W czwartek (14. XI.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (15.XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i dra Kościoła. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji III piątku miesiąca Msza święta ku czci Bożego Miłosierdzia w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (16.XI.) przypada wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia (Ostrobramskiej), którą w sposób szczególny czcimy w naszym Sanktuarium. W tym dniu odbędzie się uroczyste zakończenie roku jubileuszowego Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, które dziękują Bogu za 150 lat istnienia i posługi w Polsce, a obecnie także w wielu krajach świata. Z racji trzeciej soboty miesiąca ufną modlitwą będziemy wspierać posługę wszystkich misjonarzy, prosząc także o dar nowych powołań.
  • Od 1 grudnia nastąpi zmiana godzin transmisji TV Miłosierdzie z Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Transmisje będą codziennie o godz. 1500Godzina Miłosierdzia i Msza święta. Mszę św. o godz. 1800 będzie można wysłuchać w Radiu Miłosierdzie. Transmisje te są dostępne na internetowej stronie naszego Sanktuarium:  www.milosierdzie.pl
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki nowe kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa, a nade wszystko kaplica Wieczystej Adoracji. Niech osobiste spotkanie z Jezusem pomoże nam stawać się świadkami Jego miłosierdzia w codziennym życiu.