TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przez cały rok liturgiczny prosiliśmy Jezusa: Panie, przymnóż nam wiary! Dziś jako wspólnota Chrystusowego Kościoła nie tylko wyznajemy z głębszą świadomością naszą wiarę, ale chcemy nią coraz pełniej żyć na co dzień pod przewodnictwem Chrystusa – Króla Wszechświata. Dziękując Bogu za skarb wiary wyrażamy także wdzięczność za to, że łagiewnicka Bazylika Bożego Miłosierdzia była jednym z miejsc uprzywilejowanych naszej Diecezji, gdzie mogliśmy w Roku Wiary uzyskiwać łaskę odpustu zupełnego.
  • W poniedziałek (25.XI.) wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej).
  • W czwartek (28.XI.) przypada dzień imienin o. Zdzisława Wietrzaka SI, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (29.XI.) Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 1700.
  • W sobotę (30.XI.) święto św. Andrzeja, Apostoła. Na godz. 1000 przybędą do Bazyliki kapłani kolejnych dekanatów, aby wspólnie dziękować Panu Bogu za Rok Wiary i przygotować się do nowego roku duszpasterskiego.
  • Od 1 XII nastąpi zmiana godzin  internetowych  transmisji  TV Miłosierdzie z Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Transmisje będą codziennie o godz. 1500Godzina Miłosierdzia i Msza święta. Mszę św. o godz. 1800 będzie można wysłuchać w Radiu Miłosierdzie. Transmisje te są dostępne na internetowej stronie naszego Sanktuarium: www.milosierdzie.pl
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny oraz całego świata.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Niech Boże błogosławieństwo pomaga nam trwać wiernie przy Chrystusie, by Jego Królestwo prawdy, przebaczenia i miłości znajdowało godne miejsce w naszych rodzinach oraz w sercu każdego z nas.