TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

13 grudnia 2013 (piątek) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się uroczyste nadanie alei imienia Adolfa Hyły. Jest on twórcą najbardziej znanego na całym świecie obrazu Jezusa Miłosiernego oraz ponad 200 takich obrazów malowanych do świątyń w różnych miastach Polski i wielu krajach.

Artysta został uhonorowany aleją swojego imienia prowadzącą od parkingu do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

W programie uroczystości o godz. 15:00 modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego pędzla Adolfa Hyły. O 15:30 uroczyste nadanie imienia alei Adolfa Hyły (za bazyliką Bożego Miłosierdzia) z udziałem Rodziny Artysty, przedstawicieli władz miasta, dzielnicy, Łagiewnickiego Towarzystwa Kulturalnego, rektora Sanktuarium bp. Jana Zająca, kapłanów oraz sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z wikarią generalną i przełożoną klasztoru w Krakowie-Łagiewnikach s. Gracjaną Szewc, a także wszyscy, którzy chcą uczcić pamięć Artysty cudownego i najsłynniejszego obrazu Jezusa Miłosiernego.