TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając Święto Chrztu Pańskiego dziękujemy Miłosiernemu Bogu za to, że poprzez łaskę chrztu świętego zostaliśmy włączeni w rodzinę dzieci Bożych, we wspólnotę Kościoła świętego. Dzięki Bożej pomocy chcemy dorastać do tego, aby być „solą ziemi” i światłem dla współczesnego świata. W dzisiejszą niedzielę kończy się okres Narodzenia Pańskiego.
  • W poniedziałek (13. I.) wspomnienie św. Hilarego, bpa i doktora Kościoła.
  • W czwartek (16.I.) przypada XVII Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (17.I.) Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz ofiarodawców i fundatorów naszego Sanktuarium będzie odprawiona w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Uroczystej Eucharystii - również dla wszystkich członków Stowarzyszenia „Faustinum” - będzie przewodniczył Rektor naszego Sanktuarium – Ks. Biskup Jan Zając.
  • W sobotę (18.I.) od godz. 1000 rozważanie Słowa Bożego „Lectio Divina” w Domu Księży Rogacjonistów przy ul. Siostry Faustyny 13. Z racji trzeciej soboty miesiąca naszą modlitewną pamięcią będziemy wspierać tych, którzy podejmują posługę misyjną w różnych częściach świata, prosząc także o dar nowych powołań.
  • Ludziom dobrego serca dziękujemy za duchowe oraz materialne wsparcie dla naszego Sanktuarium. Radości oraz troski przybywających tu Pielgrzymów polecamy Miłosiernemu Bogu w codziennej modlitwie, zwłaszcza podczas Godziny Miłosierdzia, a w każdy trzeci piątek miesiąca w intencji wszystkich dobroczyńców jest sprawowana Ofiara Mszy świętej.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Dzień i noc trwa tam pokorne błaganie o dary Bożego Miłosierdzia dla rodzin, naszej Ojczyzny i Kościoła oraz pokój dla całego świata.
  • Niech świadomość przyjętego Chrztu świętego pomaga nam otaczać troską życie naturalne i troszczyć się również o rozwój życia duchowego w naszych sercach.