TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej), które jest przeżywane w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwą otaczamy wszystkie osoby, które poprzez ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oddały swoje życie Bogu na wyłączną służbę. Wdzięczną pamięcią wspieramy również Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, które dziś składają swoją profesję wieczystą.
  • W poniedziałek (3. II.) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika.

  • We wtorek (4.II.) kolejne spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym, które rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.

  • W środę (5. II.) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy.
  • W czwartek (6. II.) świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Msza święta oraz modlitwa w intencji powołań w kaplicy zakonnej XX. Rogacjonistów przy ul. Siostry Faustyny 13 od godz. 1900 do 2100.
  • W piątek (7.II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 - jak w każdy piątek - w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (8.II.) wspomnienie św. Hieronima Emilianiego, zakonnika oraz św. Józefiny Baghity, dziewicy. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy wszystkich obrońców życia na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15 oraz Mszę świętą w intencji obrony każdego poczętego dziecka, podczas której będzie także możliwość podjęcia Duchowej adopcji.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Niech nawiedzenie kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca pomaga nam wzrastać duchowo, byśmy będąc blisko Jezusa stawali się świadkami i apostołami Jego miłosierdzia.