TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 

  • Dzisiejsza kanonizacja Jana XXIII i Jana Pawła II dokonuje się w blasku Bożego Miłosierdzia. Łączymy się duchowo z Rzymem mając świadomość, że w tym dniu możemy uprosić wiele łask dla Kościoła i świata. Zachęcał do tego sam Jezus, mówiąc do św. Faustyny: Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego.
  • W poniedziałek (28.IV.) będziemy przeżywać liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Piotra Chanela, kapłana i męczennika, św. Ludwika Marii Grignion do Mantfort, kapłana oraz św. Joanny Beretty Molli.
  • We wtorek (29.IV.) święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
  • W środę (30.IV.) będziemy dziękować Bogu za dar kanonizacji Siostry Faustyny, którą św. Jan Paweł II przed 14 laty wyniósł do chwały świętych.
  • W czwartek (1.V.) wspomnienie św. Józefa, Robotnika. Msza św. w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • Nabożeństwa majowe ku czci NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 1830.
  • W piątek (2.V.) wspomnienie św. Atanazego, bpa i dra Kościoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 - jak w każdy piątek - w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV Kraków  z  Bazyliki o godz. 1700.  Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900. W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Kan. Zygmunta Kosowskiego – Prezesa Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W sobotę (3.V.) uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. W godzinach popołudniowych przybędzie II Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie ze świętym już Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Niech rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Miłosierdzia ożywi naszą wiarę, by owocowała dobrym słowem, modlitwą i konkretnymi czynami miłosierdzia.