TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Morze flag papieskich i polskich uniosło się w górę, gdy Ojciec Święty Franciszek ogłosił świętymi Jana XXIII i Jana Pawła II. Decyzję Papieża tysiące wiernych zgromadzonych w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powitało gromkimi brawami.

Po homilii Ojca Świętego Franciszka przy ołtarzu polowym przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się Msza św. dziękczynna za dar kanonizacji Jana Pawła II, której przewodniczył ks. bp Jan Zając, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. 
„Drodzy bracia i siostry. Serca radują się, bo o to między nami w swoich relikwiach są święci – św. Siostra Faustyna i dopiero co ogłoszony świętym Jan Paweł II Wielki. Oni nas prowadzą do Jezusa Miłosiernego, abyśmy stanęli przy źródle miłosierdzia, abyśmy dotarli z wiarą do Eucharystii - mówił na początku Eucharystii rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. - Umocnieni słowem Bożym, przekazanym nam przez Ojca Świętego Franciszka, któremu jesteśmy wdzięczni za to wielkie wydarzenie, którego świadkami byliśmy przed chwilą, ogarniamy modlitwą cały Kościół święty. Na tym ołtarzu składajmy nas samych i tych wszystkich, których nosimy w naszych sercach” - zachęcał bp Zając.

Według szacunkowych danych, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jest około pięćdziesięciu tysięcy pielgrzymów. Przez cały czas posługę w konfesjonale pełni około pięćdziesięciu kapłanów. Spowiedź odbywa się w kilku językach, m.in. po słowacku, węgiersku, francusku i angielsku. 

mp