• W Uroczystość Najświętszej Trójcy dziękujemy za to, że „tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne”. W Archidiecezji Krakowskiej kończy się okres Spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • We wtorek (17.VI.) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • W czwartek (19.VI.) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy rozpoczniemy Mszą świętą w kościele parafialnym w Łagiewnikach o godz. 1700; następnie przejdziemy w procesji w stronę naszej Bazyliki, gdzie odśpiewamy dziękczynne Te Deum i przyjmiemy uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W piątek (20.VI.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez  TV Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (21.VI.) wspomnienie  św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu przypada 75 rocznica urodzin Rektora naszego Sanktuarium – Ks. Bpa Jana Zająca, dlatego zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia oraz Mszę świętą Jubileuszową, połączoną z radosnym dziękczynieniem za 50 lat kapłaństwa: ks. Tadeusza Szarka, o. Zdzisława Wietrzaka SI i ks. Andrzeja Waksmańskiego. Po Mszy świętej odbędzie się Koncert w wykonaniu Chóru sanktuaryjnego Musica ex anima. Serdecznie zapraszamy!
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa, a w kaplicy Wieczystej Adoracji czeka na nas Jezus Eucharystyczny, aby nasze serca napełnić darem miłości i pokoju.