- Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie oraz Sanktuarium św. Jana Pawła II to miejsca, gdzie zapewne chciałby przybyć każdy uczestnik ŚDM. Postanowiliśmy więc, że każdy młody, który zgłosi swój udział w ŚDM będzie miał możliwość tam przybyć, w ramach „katechezy w drodze” - mówił w czwartek w krakowskiej kurii na konferencji prasowej dotyczącej ŚDM ks. Grzegorz Suchodolski, który stanął na czele sekretariatu generalnego.

Jak mówił kapłan, wzorem dla organizatorów będą ŚDM w Rzymie, gdzie każdy z uczestników spotkania mógł choć chwilę przebywać w Bazylice św. Piotra.

- Zakładamy, że każdego dnia Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium św. Jana Pawła II odwiedzać będzie ok. 150-200 tysięcy młodych. Przygotowujemy tam także możliwość spowiedzi świętej. Chcemy aby w konfesjonałach czekało tam na młodych około dwustu kapłanów, którzy będą spowiadać w różnych językach – wyjaśniał ks. Suchodolski, dodając, że nad przygotowaniem pielgrzymi młodych do Łagiewnik czuwa już specjalna grupa, pod przewodnictwem ks. Aleksandra Wójtowicza.

XXXI Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach 26-31 lipca 2016 r. Poprzedzą je Dni w Diecezjach, zaplanowane na terenie całej Polski.

mp