TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Dziś przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, oraz patronalne święto chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych. Bożej dobroci polecajmy wszystkich, którzy dźwigają krzyż cierpienia oraz tych, którzy podejmują wobec nich samarytańską posługę miłosierdzia.

• We wtorek (8.VII.) wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.

• W czwartek (10.VII.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (11.VII.) święto św. Benedykta, opata, patrona Europy, a także papieża-seniora Benedykta XVI. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TV KRAKÓW z kaplicy klasztornej o godz. 17.00. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 18.00.

• W sobotę (12.VII.) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. Z racji II soboty miesiąca zapraszamy obrońców życia do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00 oraz Mszę świętą sprawowaną w intencji szacunku dla ludzkiego życia, z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 17.00 Msza św. w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty SYCHAR.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Światowych Dni Młodzieży, Pielgrzymów, rodzin, Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.

• Niech w owocnym przeżywaniu kolejnych dni towarzyszą nam słowa Jezusa, który nas zaprasza: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.