• Radością i nadzieją napełnia nasze serca prawda, którą przypomniał nam dzisiaj św. Paweł Apostoł, że „Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra”. Z naszej strony potrzeba jedynie zaufania Bogu i wytrwałego podążania drogą Jego przykazań.

• We wtorek (29.VII.) wspomnienie św. Marty.

• W środę (30.VII.) św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.

• W czwartek (31.VII.) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana. W tym dniu podczas Mszy świętej o godz. 10.00 w kaplicy klasztornej cztery siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia złożą swoje śluby zakonne. Uroczystościom będzie przewodniczył Rektor Sanktuarium - Ks. Biskup Jan Zając. Msza święta w intencji próśb i podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (1. VIII.) wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TV KRAKÓW o godz. 17.00. Z racji I piątku miesiąca Msza św. ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 19.00.

• W sobotę (2.VIII.) odbędzie się uroczystość złożenia profesji wieczystej przez Siostry Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia podczas Mszy świętej w kaplicy klasztornej o godz. 10.00, natomiast pięć Sióstr ze Zgromadzenia Najświętszej Rodziny z Nazaretu złoży swe śluby wieczyste podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 11.15, dlatego otoczmy je ufną modlitwą. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 18.00, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 19.00.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium.

• Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Światowych Dni Młodzieży, Pielgrzymów, rodzin, Ojczyzny i całego świata.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.

• Niech opieka Maryi – Matki Miłosierdzia pomoże nam owocnie przeżywać kolejne dni wakacji i zasłużonego wypoczynku.