TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając dziś ustanowiony przez Sejm Dzień Solidarności i Wolności chcemy Bogu dziękować za odzyskaną suwerenność i błagać o dar pokoju dla Ukrainy, Iraku, Syrii, Ziemi Świętej oraz krajów Bliskiego Wschodu, gdzie wciąż tak wiele cierpienia, przemocy i podeptania Bożych przykazań.
  • W poniedziałek (1.IX.) wspomnienie bł. Bronisławy, a zarazem rocznica wybuchu II wojny światowej. Błagajmy o Boże Miłosierdzie i dar pokoju, który rodzi się nade wszystko w sercu człowieka pojednanego z Bogiem. Rozpoczynający się nowy rok szkolny jest dla nas wezwaniem do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i wychowawców, by żaden z Bożych talentów nie został zmarnowany.
  • We wtorek (2. IX.) w ramach Apostolatu Ratunku Konającym Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (3.IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, a zarazem 3 rocznica śmierci Ks. Kard. Andrzeja Marii Deskura.
  • W czwartek (4. IX.) wspomnienie bł. Marii Stelli i Towarzyszek – dziewic i męczennic, Nazaretanek z Nowogródka. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do  Miłosierdzia Bożego  przez  wstawiennictwo  św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (5. IX.) wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TV Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (6. IX.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • W niedzielę (7. IX.) Pielgrzymka Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa. Rozpoczynający się nowy rok szkolny warto już dziś polecić Jezusowi w kaplicy Wieczystej Adoracji.