TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wraz z rodzinami całej Archidiecezji, które dziś pielgrzymują do Kalwarii Zebrzydowskiej, polecajmy Bogu dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli, katechetów i wychowawców, prosząc o światło Ducha Świętego oraz Boże błogosławieństwo dla każdej rodziny.
  • W poniedziałek (8.IX.) święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.
  • We wtorek (9.IX) wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.
  • W czwartek (11. IX.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (12.IX.) wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TV Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” – w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (13. IX.) wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła. W tym dniu przybędzie do naszego Sanktuarium XII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Uroczysta Msza święta w Bazylice o godz. 1200. Na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 przybędzie Pielgrzymka Archidiecezji Poznańskiej ze swoimi Pasterzami. Z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców ludzkiego życia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1520 sprawowaną w tej ważnej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Nasz Sanktuaryjny Chór Musica ex anima ogłasza nabór do głosów męskich. Informacje na stronie internetowej milosierdzie.pl, na plakatach oraz u Pana Organisty, który jest zarazem dyrygentem chóru. Serdecznie zapraszamy.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary serca wspierają rozbudowę tego Sanktuarium. W odpowiedzi na liczne pytania informujemy, że kolejna edycja Balsamu Miłosierdzia będzie dostępna od najbliższej niedzieli – 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża świętego.
  • Zachęcamy do odwiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kolejne kaplice: św. Siostry Faustyny, MB Siedmiobolesnej, Świętokrzyską, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła, a także ciekawe wystawy oraz makietę organów. Jest też dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
  • Z racji I niedzieli miesiąca nasze osobiste intencje oraz sprawę wychowania młodego pokolenia polecajmy Panu Jezusowi w kaplicy Wieczystej Adoracji.