TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wspominając św. Wacława, patrona katedry wawelskiej, otaczamy modlitwą biskupów: Grzegorza Rysia i Damiana Muskusa w 3 rocznicę ich konsekracji biskupiej, prosząc o potrzebne łaski w ich dalszej posłudze.
  • W poniedziałek (29.IX.) przypada święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • We wtorek (30.IX) wspomnienie św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła.
  • We środę (1.X.) św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła.
  • W czwartek (2. X.) wspomnienie świętych Aniołów Stróżów. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 17.
  • W piątek (3. X.) transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700, zaś z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ o godz. 1900.
  • W nocy z 3 na 4 października odbędzie się w całej Polsce modlitewne czuwanie w intencji ochrony życia i praw rodziny, dlatego przypominamy, że w naszym Sanktuarium od wielu już lat trwa Światowa Krucjata Modlitwy w obronie ludzkiego życia w każdą środę o godz. 18, Dzieło Duchowej Adopcji w drugie soboty miesiąca oraz nieustanna modlitwa o Miłosierdzie dla całego świata w kaplicy Wieczystej Adoracji obok Bazyliki.
  • W sobotę (4. X.) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu otoczmy wdzięczną pamięcią Ojca świętego Franciszka oraz Ks. Kard. Franciszka Macharskiego, wypraszając dla nich potrzebne łaski. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Od piątku do niedzieli (3-5.X.) odbędzie się IV Międzynarodowy Kongres Apostołów Bożego Miłosierdzia pod hasłem: Św. Jan Paweł II – Apostoł Bożego Miłosierdzia. Szczegółowy program Kongresu umieszczony jest na plakatach oraz w Internecie. Zasadnicze obrady dla uczestników z różnych krajów będą się odbywać w auli Jana Pawła II, ale bezpośrednia transmisja będzie prowadzona na bieżąco w Bazylice. Również uroczyste Msze święte podczas Kongresu o godz. 1200 oraz Godzina Miłosierdzia będą sprawowane w Bazylice Bożego Miłosierdzia, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Podczas trwania Kongresu w piątek i sobotę Spowiedź i Msze św. terminowe od rana do godz. 18 będą odprawiane w dolnej części Bazyliki, w kaplicy św. Faustyny. W przyszłą niedzielę uroczystość św. Siostry Faustyny poprzedzona triduum podczas Mszy świętych w kaplicy klasztornej o godz. 17.
  • Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w I piątek oraz niedziele i święta o godz. 1830. Niech Maryja - Królowa Różańca świętego prowadzi nas drogami miłosierdzia.