TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

CZCIGODNY KSIĘŻE PROBOSZCZU,

Święty Jan Paweł II nawiedzając łagiewnickie Sanktuarium powiedział wymowne słowa: „Nic tak nie jest potrzebne człowiekowi, jak miłosierdzie Boże - owa miłość łaskawa, współczująca, wynosząca człowieka ponad jego słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga”.

W tej łagiewnickiej szkole miłosierdzia kształtują się ludzkie serca dzięki wytrwałej posłudze kapłanów, sióstr zakonnych oraz wielu osób świeckich, które uczestniczą w tym wielkim dziele przez konkretne czyny miłosierdzia, słowa prawdy i miłości oraz przez wytrwałą modlitwę o Boże Miłosierdzie dla całego świata. Szczególnym miejscem nieustannej modlitwy jest kaplica Wieczystej Adoracji, gdzie już od ponad 6 lat trwa pokorne i żarliwe błaganie o tę Bożą miłość, która jest łaskawa, współczująca i pomaga poranionemu grzechem człowiekowi wspiąć się ponad własną słabość ku nieskończonym wyżynom świętości Boga. 
Serdecznie dziękuję Waszej Parafii za dotychczasowe włączanie się do wspólnej modlitwy Kościoła i gorąco proszę o chętne podjęcie tego Bożego zadania w kolejnym wyznaczonym dla Was terminie nocnej Adoracji – według załączonego harmonogramu. Oprócz osobistych intencji pragniemy otoczyć modlitewną troską dzieci i młodzież, nauczycieli, katechetów i wychowawców, prosząc o łaskę żywej wiary dla każdej Rodziny oraz dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. 
Ufam, że Wasza obecność w kaplicy Wieczystej Adoracji będzie też znakiem wspólnoty i modlitewnej jedności podczas peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w poszczególnych Parafiach naszej Archidiecezji.

Z pasterskim błogosławieństwem

Ks. Biskup Jan Zając
Kustosz Honorowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Prosimy o zgłaszanie ilości osób i programu adoracji przynajmniej z dwudniowym wyprzedzeniem przed planowanym terminem: 

- osobiście w Punkcie Informacyjnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (w godz. 8:30-17:00)
- telefonicznie na numer: 12-252-33-11 lub 12-252-33-33 
- drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Dojazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach: 

Samochody osobowe mogą dojechać na parking obok Bazyliki Bożego Miłosierdzia. Jadąc z kierunku Katowic, Warszawy lub Rzeszowa najlepiej kierować się na południowe obejście autostradowe wokół Krakowa i zjechać oznaczonym zjazdem na Łagiewniki. Jadąc od Zakopanego można również wjechać na obwodnicę Krakowa na kierunek Rzeszów i zjechać oznaczonym zjazdem na Łagiewniki. Jest także możliwość zjazdu z „zakopianki” wprost na ul. Siostry Faustyny przy stacji kolejowej Kraków-Łagiewniki. 

W kierunku Łagiewnik można się dostać również tramwajami następujących linii: nr 8, 19 (odjeżdża z Dworca Głównego), 22, 23. Należy wysiąść na przystanku „Sanktuarium”. 

Dojazd autokarem według oznaczeń drogowych na parking przy ul. Motarskiego; dojście z parkingu wprost na Bazylikę.


Terminarz Adoracji na rok 2020

Terminarz Adoracji Parafii na rok 2020 (PDF)
Terminarz Adoracji Parafii na rok 2019 (PDF)
Terminarz Adoracji Parafii na rok 2018 (PDF)
Terminarz Adoracji Parafii na rok 2017 (PDF)
 
Terminarz Adoracji Parafii na rok 2016 (PDF)
 Terminarz Adoracji Parafii na rok 2015 (PDF)
 Terminarz Adoracji Parafii na rok 2014 (PDF)

 Terminarz Adoracji Parafii na rok 2013 (PDF)

 Terminarz Adoracji Parafii na rok 2012 (PDF)

 Terminarz Adoracji Parafii na rok 2011 (PDF)
 Terminarz Adoracji Parafii na rok 2010 (PDF)
 Terminarz Adoracji Parafii na rok 2009 (PDF)
 Terminarz Adoracji Parafii na rok 2008 (PDF)