TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Ks. Olivier Ruffray, rektor Bazyliki św. Teresy z Lisieux odwiedził w poniedziałek – 9 listopada 2015 roku – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Duchowny uczestniczył w Godzinie Miłosierdzia i współkoncelebrował Mszę św. o godz. 15.20.

Ks. Olivier Ruffray przybył do Polski po raz pierwszy. Przywiózł on dla sanktuarium św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach relikwie rodziców Świętej.

W czasie swojego pobytu w Polsce ks. Ruffray chciał odwiedzić Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, gdzie żyła św. Siostra Faustyna. Apostołka Bożego Miłosierdzia była zafascynowana św. Teresą. W swoim „Dzienniczku” opisała nawet sen, w którym rozmawiała ze św. Teresą z Lisieux. W jej zapiskach duchowych czytamy: "Pragnę zapisać jeden sen, który miałam o św. Teresie od Dzieciątka Jezus. Jeszcze byłam nowicjuszką i miałam pewne trudności, w których nie mogłam sobie poradzić. Trudności te były wewnętrzne i połączone z trudnościami zewnętrznymi. Wiele nowenn odprawiłam do różnych świętych, jednak sytuacja stawała się coraz cięższa. Cierpienia moje z tego powodu były tak wielkie, że już nie wiedziałam, jak dalej żyć; ale nagle przyszła mi myśl, żebym się modliła do św. Teresy od Dzieciątka Jezus".

W czasie pobytu w nowicjacie w Krakowie Faustyna przeżywała trudności związane z rozpoznaniem powołania. Rozpoczęła wówczas modlitwę o rozwiązanie trudnej sprawy przez pośrednictwo św. Teresy z Lisieux.
Pytała też św. Teresę, czy będzie świętą. „Odpowiedziała mi, że: Będzie siostra w niebie. – A czy będę święta? – Odpowiedziała mi, że: Będzie siostra święta. – Ale, Tereniu, czy ja będę tak święta, jak Ty, na ołtarzach? – A ona mi odpowiedziała: Tak, będziesz święta jak i ja, ale musisz ufać Panu Jezusowi" – zapisała Apostołka Bożego Miłosierdzia.

W piątym dniu nowenny św. Teresa zapewniła Faustynę, że ona również musiała wiele cierpieć w swoim życiu, zanim osiągnęła świętość. Pocieszała ją również, że po trzech dniach jej trudności wewnętrzne wyjaśnią się.

mp