TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

„Podróż Miłosierdzia poprzez Europę” - pod takim hasłem środowiska jeździeckie z Małopolski i Podhala zorganizowały konną wyprawę z Krakowa do Rzymu. Start nastąpił 9 marca 2016 roku w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

W założeniu pomysłodawców i organizatorów wyprawa jest rodzajem międzynarodowej konnej sztafety, która – w ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia – wyruszyła z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i poprzez Słowację, Austrię, Słowenię oraz Włochy dotrze do bazyliki św. Piotra w Watykanie.

Federacja TREC-ANTE nazwała to przedsięwzięcie „Podróż Miłosierdzia poprzez Europę” i włączyła je w swoje „Ważne wydarzenia jeździeckie z okazji Jubileuszu Miłosierdzia, w hołdzie Ojcu Świętemu Franciszkowi”.

9 marca jeźdźcy z końmi oraz dorożki zgromadziły się na dolnym placu u stóp bazyliki w Łagiewnikach. Spotkał się z nimi metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Hierarcha udzielił specjalnego błogosławieństwa, a wcześniej został odczytany fragment papieskiej bulli Misericordiae Vultus zapowiadającej Jubileusz Miłosierdzia. Pierwszym przystankiem było następnie pobliskie Centrum Jana Pawła II. 


FOT. Małgorzata Pabis