TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W sobotę – 4 czerwca 2016 roku – do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia pielgrzymowała diecezja sosnowiecka. Wiernym towarzyszyli ich duszpasterze, na czele z ks. bp. Grzegorzem Kaszakiem.

Pielgrzymów przywitał w Łagiewnikach ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium. - Starajmy się być wiernymi apostołami Chrystusa, bo On jest prawdą, drogą i życiem – zachęcał.
Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. bp Grzegorz Kaszak.
W homilii pasterz diecezji sosnowieckiej mówił: - Przybyliśmy z różnymi sprawami, nosimy z sobą różne intencje. Przybywamy do miejsca niezwykłego, gdzie króluje Jezus w tym cudownym obrazie „Jezu, ufam Tobie”.
Bp Kaszak mówił o św. Siostrze Faustynie i orędziu Miłosierdzia. - To miłosierdzie jest nam dziś wszystkim bardzo potrzebne – podkreślił i dodał, że przez św. Siostrę Faustynę mówi nam, jak czerpać z tego Bożego Miłosierdzia, by zanurzyć w nim nasze rodziny i naszą Ojczyznę. Przypomniał, że takim sposobem jest Koronka do Bożego Miłosierdzia, z która wiążą się specjalne Boże obietnice. - Ta Koronka ma wielką moc – zaznaczył kaznodzieja, prosząc, by tę modlitwę odmawiać zwłaszcza przy konających, a także, gdy zagrażają nam różne niebezpieczeństwa i kataklizmy. - Ona ma nam wypraszać Boże Miłosierdzie, ale także ma nas przygotować na przyjście Pana Jezusa – mówił.
Bp Kaszak prosił i błagał swoich diecezjan, by modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
Na koniec Eucharystii ks. bp Kaszak odmówił akt zawierzenia diecezji sosnowieckiej Bożemu Miłosierdziu.

mp