TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W nocy z soboty na niedzielę (z 11 na 12 czerwca 2016 roku) do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia na swoje doroczne czuwanie przybyli czciciele św. Ojca Pio. Hasłem spotkania są słowa: „Święci Ojciec Pio i Leopold Mandić. Apostołowie Miłosierdzia”. W Bazylice w czasie czuwania obecne są relikwie tych dwóch świętych.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem czuwania brat Henryk Cisowski OFM Cap zaprezentował Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, które zajmuje się ludźmi najuboższymi. - Pomagamy ludziom, żeby wyszli z ulicy. Dodajemy nadziei, że można żyć inaczej i nieraz się nam to udaje, a to cud. I Ojciec Pio ma też w tym swój udział i nie tylko dlatego, że jest patronem dzieła, ale dlatego, że je prowadzi – podkreślił, dziękując za modlitwę i prosząc o pomoc w wspieraniu dzieła.

Ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium przywitał wszystkich uczestników czuwania. - Właśnie przy sercu Jezusa Miłosiernego chcemy kształtować nasze serca, by były otwarte na pełnienie Jego woli, by stawały się coraz bardziej miłosierne – powiedział.
Rektor Sanktuarium zachęcał wiernych do przejścia przez Bramę Miłosierdzia i wypełnienia warunków, by otrzymać odpust zupełny. - Niech to będzie takie bardzo osobiste przejście przez Bramę Miłosierdzia połączone z dziękczynieniem za łaskę wiary, za chrzest... On ma do nas ogromne zaufanie. Niech podczas tego spotkania będzie dużo dziękczynienia – apelował, prosząc o wielką modlitwę w intencji zbliżających się Światowych Dni Młodych. - By te ŚDM przyniosły, jak najpiękniejsze owoce – mówił kapłan.

Oficjalnie spotkanie w Łagiewnikach rozpoczęło się o godz. 21 Apelem Jasnogórskim. Następnym punktem były konfrencje. Pierwszą wygłosiła Beata Grzyb na temat „Mój przyjaciel, św. Ojciec Pio”. Drugi wykład mówił na temat „Miłosierdzie Boże w życiu świętego spowiednika o. Leopolda Mandicia”.
W programie znalazła się także Msza św., Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne.

Do Łagiewnik przybyło na nocne czuwanie ze św. Ojcem Pio kilka tysięcy osób, m.in. z Warszawy, Chełma Lubelskiego, Łukowa, Jasła, Nowego Miasta, Lipnicy Murowanej, Jarocina, Ostrowca Świętokrzyskiego, Wrocławia, Sosnowca, Bydgoszczy, Żor, Tenczyna, Bliznego, Rzeszowa, Stalowej Woli, Kalisza, Rzeszowa, Szczawnicy oraz Krosna.

mp