TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W sobotę rano (18 czerwca 2016 roku) 180 motocyklistów wyruszyło z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach na trasę pielgrzymki do Watykanu. Do papieża Franciszka zawiozą „Iskrę miłosierdzia”, a mieszkańcom Europy chcą przypomnieć, że wkrótce rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży.

Zanim motocykliści wyruszyli w drogę, uczestniczyli we Mszy św., której przewodniczył ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium. Uczestników wyprawy pobłogosławił ks. bp Jan Zając. -Łączy nas wielka sprawa Bożego Miłosierdzia. Nieście to miłosierdzie wszędzie tam, gdzie będziecie przebywać i nich to miłosierdzie Boże rozlewa się na każdego, z kim będziecie się spotykać – mówił bp Zając.

W pielgrzymce bierze udział blisko 180 osób na 130 motocyklach. Motocykliści mają do pokonania ponad 1600 km. Będą jechać w dziesięcioosobowych grupach przez Słowację, Austrię i Włochy. Na czarne, skórzane kurtki założyli kamizelki z logo ŚDM, by dla wszystkich jasny był cel ich podróży, a na motocyklach zamontowali biało-czerowne flagi i flagi ŚDM. Po drodze przewidziano czas na msze św. i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawianą w grupach.

mp