TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W piątek - 22 lipca kaplicy klasztornej sióstr Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyło się spotkanie młodych, po którym na dziedzińcu klasztornym został „odsłonięty” obraz Jezusa Miłosiernego, utworzony ze zdjęć ludzi z całego świata. Jak zapewniają organizatorzy, wszyscy, którzy wysłali swoje zdjęcie otrzymają także link, aby przez stronę internetową znaleźć się na wizerunku w wersji online.

Ta niezwykła mozaika jest wydrukowana na płótnie wielkości kilkudziesięciu metrów kwadratowych. Towarzyszyć ona będzie pielgrzymom przybywającym do Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w czasie ŚDM.

Projekt „Wymaluj obraz” zainicjowały siostry zakonne z ekipy Faustyna2016 i członkowie krakowskiej wspólnoty Chrystus w Starym Mieście. Jak mówił w czasie uroczystości Konrad Ciempka ze wspólnoty Chrystus w Starym Mieście, na mozaikę składa się około 15 tysięcy zdjęć wiernych z całego świata. Zdjęcia nadesłano między innymi z wszystkich krajów Ameryki Południowej, Hong-Kongu, Nowej Zelandii czy Australii. W projekcie wzięła udział m.in. polska para prezydencka i znani artyści.

Fotografie - jak mówił Konrad Ciempka, są różne. Ludzie przysłali fotografie ze ślubu, komunii, spotkań rodzinnych. Wiele było fotografii paszportowych i tzw. selfie, ale zupełnym zaskoczeniem okazały się zdjęcia USG z nienarodzonymi jeszcze dziećmi.
Z otrzymanych zdjęć, przy pomocy programu komputerowego organizatorzy skomponowali obraz "Jezu, ufam Tobie".
Organizatorzy i realizatorzy projektu pragną, aby każdy „odnalazł się” w Jezusie Miłosiernym i aby każdy zapragnął być dobry jak On, być żywym obrazem Jego miłosierdzia. - Celem akcji nie było tylko stworzenie fizycznej mozaiki, fizycznego obrazu, to miał być akt wyznania Jezusowi „ja chcę być jak Ty”. Tak jak w tej pieśni „chcę być jak Ty, kochać jak Ty, miłosiernym być jak Ty” - wyjaśniała siostra Gaudia Skass ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, dodając, że to zdjęcie ma być rodzajem deklaracji, kim chcę być.
- Tworzyliśmy tę mozaikę po to, aby połączyć ludzi z całego świata. Wiele osób chciałoby przyjechać do Krakowa, by wziąć udział w ŚDM, ale nie mają takiej możliwości. Dzięki temu, że przysłali swoje zdjęcie, mogą być częścią tego wielkiego wydarzenia w Krakowie – zaznaczyła współorganizatorka akcji Katarzyna Walkowska.

Praca nad wykonaniem obrazu z fotografii trwała 110 dni. Twórcy mają nadzieję, że powstały obraz zauważy papież Franciszek w trakcie jego wizyty w Łagiewnikach podczas Światowych Dni Młodzieży.
Po zakończeniu ŚDM organizatorzy akcji podejmą ją po raz kolejny i wciąż będą dokładać kolejne zdjęcia do mozaiki. - Wciąż za pośrednictwem strony image2016.pl można nadsyłać selfie. Wykorzystamy je do kolejnego, jeszcze większego obrazu Jezusa Miłosiernego – zapowiedział Ciempka. Zdjęcia można przesyłać do 20 listopada

mp