TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W dniach 6-7 czerwca 2018 roku miała miejsce peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii św. Faustyny i św. Jana Pawła II w Górnośląskim Centrum Rehabilitacyjnym w Tarnowskich Górach – „Repty”. Ponad 500 osób w ciągu doby modliło się przed Obrazem Jezusa Miłosiernego.

Ks. Aleksander Wójtowicz z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach relacjonuje: - Podczas duchowego programu personel i pacjenci uczestniczyli w Eucharystii, przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania. Wielu trwało na modlitwie. Obecni w Centrum Rehabilitacji wypraszali potrzebne łaski w Godzinie Miłosierdzia, modlitwą koronki do Miłosierdzia Bożego a także przez ucałowanie relikwii świętych Apostołów Miłosierdzia upraszali Boże Miłosierdzie dla siebie, swych bliskich i świata całego. Z racji programu zabiegów, pacjenci najliczniej gromadzili się w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00. W sercach i na ustach wypowiadali słowa niezłomnego zawierzenia: „Jezu, ufam Tobie”!

Wymownie brzmiały też słowa św. Jana Pawła II sprzed 21 lat wypowiedziane w Łagiewnikach: „Każdy może tu przyjść, spojrzeć na ten obraz miłosiernego Chrystusa, na Jego Serce promieniujące łaskami, i w głębi duszy usłyszeć to, co słyszała Błogosławiona: "Nie lękaj się niczego, Ja jestem zawsze z Tobą" (Dzienniczek, z. II). A jeśli szczerym sercem odpowie: "Jezu, ufam Tobie!", znajdzie ukojenie wszelkich niepokojów i lęków. W tym dialogu zawierzenia nawiązuje się pomiędzy człowiekiem i Chrystusem szczególna więź wyzwalającej miłości. A "w miłości nie ma lęku - pisze św. Jan - (...) doskonała miłość usuwa lęk, ponieważ lęk kojarzy się z karą" (1 J 4,18).

Górnośląskie Centrum Rehabilitacyjnym w Tarnowskich Górach – „Repty” to jeden z najbardziej renomowanych szpitali w Polsce, gdzie na Oddziałach: kardiochirurgii, neurologii i ortopedii pacjenci dochodzą do zdrowia. Pomagają w tym kompetentni pracownicy: lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, masażyści, opiekunowie medyczni a także psycholodzy, by przywrócić pełną sprawność. - To Boże Dzieło Nawiedzenia Jezusa Miłosiernego w Obrazie Łagiewnickim błogosławił ks. Biskup Jan Kopiec, ordynariusz diecezji gliwickiej a nad całością organizacji czuwał ks. Tomasz Rak, kapelan szpitala – mówi ks. Wójtowicz.

mp