TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Dotarli do Łagiewnik

Od 3 maja 2018 roku przez Polskę przemierza Nieustanna Pielgrzymka Zawierzenia. Wyruszyła z Helu. Tygodniowe etapy układają się w znak krzyża na Polsce. W niedzielę pątnicy dotarli do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

Pielgrzymki, którzy wędrują etapami, podejmują trud wędrówki z intencją stałego zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Polski i świata przez nieustanną „modlitwę nogami”. Proszą o pokój dla Polski i świata, łącząc się duchowo z Romanem i Wojtkiem, którzy pielgrzymują wyznaczając znak krzyża na kontynencie Ameryki Północnej.

Pątnicy niosą z sobą Ikonę Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. W Polsce miejscem przecięcia się belek krzyża będzie Głogowiec – miejsce urodzin św. Siostry Faustyny. Następnie pielgrzymka otoczy Polskę w kształcie Hostii.

W niedzielę do Łagiewnik przybyło 4 pielgrzymów: s. Bernadetta (elżbietanka), Gabrysia, Marek i Patrycja. - Wyszliśmy tydzień temu z Częstochowy i dziś dotarliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Dziś przekazujemy Ikonę pani Teresce i panu Markowi i jego córce Oli. Oni będą szli w kolejnym etapie do Wadowic – powiedziała nam s. Bernadetta.

Pielgrzymi przyznali, że po tygodniowej wędrówce są już trochę zmęczeni. Cieszyli się,że dotarli przed obraz Pana Jezusa Miłosiernego. - Dla mnie to wielka radość. Dla mnie to sanktuarium jest wyjątkowe i jestem tu co roku. To wielka łaska, że mogliśmy podjąć ten trud od Matki Częstochowskiej do Jezusa Miłosiernego. Z resztą z Matką Bożą, bo to jest nasza intencja, że my zawierzamy cały świat, a szczególnie Polskę i polskie rodziny Matce Bożej. Prosimy też o pokój dla Polski i świata – zaznacza elżbietanka.

Po Mszy św., która miała miejsce w samo południe, Ikona Matki Bożej została przekazana i kolejni pątnicy wyruszyli w drogę.

Pielgrzymi proszą o modlitwę, o duchowe wsparcie ich trudu. Są jeszcze wolne miejsca na kilka etapów. Pielgrzymka zakończy się w połowie listopada 2018 roku. Chętni do podjęcia pielgrzymowania mogą zgłaszać swój udział pisząc na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., bądź dzwoniąc do s. Bernadetty: 669 229 720 lub s. Assumpty: 603 294 397.

Małgorzata Pabis