TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W niedzielę - 4 listopada 2018 roku - ruszył Festiwal Filmów Chrześcijańskich Arka 2018. W Krakowie pokazy filmów odbyły się w auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Patronat honorowy nad krakowskim wydarzeniem sprawuje ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

W czasie pierwszego dnia festiwalu w Łagiewnikach filmy: "Z miłości do Joey" oraz "Chleb z Nieba", obejrzało ponad trzysta pięćdziesiąt osób. Zapraszając do udziału w festiwalu ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, podkreślił, że ludzie nie chcą dziś już oglądać dobrych filmów, ale tylko najlepsze, dlatego tak licznie zebrali się w łagiewnickiej sali.

Po ich zakończeniu odbyła się dyskusja panelowa, którą poprowadziła Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
W dyskusji wzięli udział zaproszeni goście: Jolanta Kaczmarczyk z Dzieła Pomocy Ojca Pio, s. Agnieszka Koteja – prezes Fundacji Po pierwsze CZŁOWIEK (albertynka) oraz ks. Mirosław Tosza – prezes Stowarzyszenia Betlejem.

W kolejnych odsłonach festiwalu, a będą mieć miejsce w kolejne niedziele listopada, widzowie obejrzą filmy: "Kateri", "Jeździec", "Papież Franciszek - człowiek, który dotrzymuje słowa", "Ballada wojownika" oraz "Największy dar".

mp