TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W poniedziałek – 21 stycznia 2019 roku – osoby pełniące różnorakie służby w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach miały swój doroczny opłatek. Uroczystość rozpoczęła Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Jan Zając, kustosz honorowy sanktuarium.

W homilii ks. bp Zając mówił, że ta Eucharystia jest wielkim dziękczynieniem za powołanie do służby w tym świętym miejscu. - Pan wybrał was, do tych zadań, które ma w swoich planach Jezus Chrystus – mówił kaznodzieja.

W czasie Eucharystii modlono się za tych, którzy dziś pracują w Sanktuarium, ale także pamiętano o tych, którzy już odeszli do Pana.

Po Mszy św. kilkadziesiąt osób, które poprzez swoją służbę związani są z łagiewnickim wieczernikiem spotkało się na tradycyjnym opłatku. Pan Jan Pawlik podziękował w imieniu wszystkich ks. bp. za zaproszenie na spotkanie. - Miłość to wielkie słowo, które skupia tak wiele – przebaczenie, zgoda, dobroć, modlitwa, pomoc, pochylanie się nad ubogim, chorym, cierpiącym (…) W naszym pięknym kraju, któremu na imię POLSKA jest zwyczaj dzielenia się opłatkiem – najczystszym chlebem, w którym jest ukryta ludzka prosta miłość. Łamanie się opłatkiem i składania sobie życzeń, ożywia ludzkie zimne serca, prowadzi do zgody i czyni dobro – mówił.

Pan Jan w imieniu wszystkich zgromadzonych złożył życzenia ks. bp. Janowi, aby Miłosierny Bóg otaczał Go opieką, dodawał Mu sił, by jak najdłużej służył sanktuarium swoją pasterską posługą. - Rok ten jest poświęcony „W mocy Bożego Ducha”. Życzę Tobie i wszystkim uczestnikom tego opłatkowego spotkania, aby Boży Duch gościł w nas każdego dnia – zakończył.

W opłatkowym spotkaniu uczestniczył ks. dr Franciszek Ślusarczyk, kustosz Sanktuarium, ks. Aleksander Wójtowicz, siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, służby sanktuaryjne, mundurowe, władze samorządowe, harcerze, pracownicy i wolontariusze Poradni Miłosierdzia.

mp