TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Byśmy odkrywali wartości nieprzemijające

W trzecią Niedzielę Wielkiego Postu Msza św. „telewizyjna” w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach sprawowana była w intencji ustania epidemii koronawirusa, w intencji chorych, lekarzy oraz służb sanitarnych. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Jacek Soprych, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Na początku Eucharystii ks. Soprych powiedział: - Zmagamy się dziś z sytuacją, która jest nowa dla nas wszystkich. Tak wiele w nas dziś niepewności, lęku. Ale czy tyle samo jest zwrócenia się ku Panu Bogu, który jest Panem Życia i Śmierci?

Z jeszcze większą ufnością wpatrujmy się w oblicze Pana Jezusa. Zawierzajmy życie swoje, naszych bliskich i wołajmy: „Jezu, ufam Tobie!”.

Ks. dr Jacek Soprych w homilii podkreślił, że Pan Jezus pragnie naszej wiary. - Dziś w tej nowej, tak trudnej dla nas wszystkich sytuacji, kiedy umieramy z lęku i pragnienia Boga, otwiera się dla nas źródło prawdziwej żywej wody. Może to być dla nas zachęta do osobistego nawrócenia się, do odkrycia wartości tego, co do tej pory wydawało się nam oczywiste. Do odkrycia wspólnoty rodzinnej, jako domowego Kościoła. Biskup tarnowski zachęca, by w te dni starać się pielęgnować szczególny charakter Dnia Pańskiego. By powrócić do modlitwy przy tzw. ołtarzykach domowych. Jakże to jest ważne, byśmy na nowo odkrywali te wartości nieprzemijające. Niech życie każdego z nas będzie ciągłym czerpaniem ze źródła wody żywej!

Na zakończenie Mszy św. został odmówiony Akt zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, który po raz pierwszy wypowiedział w Łagiewnikach św. Jan Paweł II 17 sierpnia 2002 roku, a którym modlitwa w tym świętym miejscu trwa każdego dnia. Została także odśpiewana Suplikacja.

Małgorzata Pabis

Fot. Krzysztof Michałek