TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Aktualności

Dziś rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Dziś również piąte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Ze stolika w przedsionku Bazyliki można zabrać karteczkę z siglami wybranych wersetów Ewangelii św. Marka i Księgi Mądrości, a po powrocie do domu odszukać i odczytać wskazany fragment tekstu biblijnego.

Jesteśmy wezwani do miłosierdzia” - to hasło 77. Tygodnia Miłosierdzia, który trwa od Niedzieli Miłosierdzia Bożego. W tym szczególnym czasie zapraszamy do wsparcia Funduszu Miłosierdzia.

Od Święta Miłosierdzia 2021 r. na stronie www.milosierdzie.pl można uczestniczyć on-line w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem, który wystawiony jest w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

– Orędzie o Bogu miłosiernym, który nie skreśla człowieka definitywnie po jego upadku, ale daje kolejną szanse jest najlepszą ofertą jaką Kościół może zaproponować człowiekowi żyjącemu w tym świecie – mówił bp Robert Chrząszcz w czasie wieczornej Eucharystii sprawowanej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

Mszy świętej o godz. 16 przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.