TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Ponad dwieście osób zgłosiło swój udział w IV Międzynarodowym Kongresie Apostołów Bożego Miłosierdzia. Przybyli oni do Krakowa z szesnastu krajów świata. Wielu z nich dzieliło się świadectwem działania Bożego Miłosierdzi w ich życiu.

Uczestników Kongresu zaszczycił swoją obecnością w piątek i w sobotę ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita Krakowski. W obradach codziennie uczestniczyło kilku biskupów oraz wielu kapłanów. Każdego dnia apostołowie Bożego Miłosierdzia uczestniczyli we Mszy św. oraz w Godzinie Miłosierdzia.

W czasie Kongresu już po raz drugi z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach wyszła inicjatywa, by św. Siostrę Faustynę ogłosić Doktorem Kościoła. Przez trzy dni na specjalnych listach, które zostaną przekazane Ojcu Świętemu Franciszkowi, zbierane były podpisy pod tą inicjatywą. Swój podpis złożyło około 2,5 tysiąca osób.

Organizatorami Kongresu, który odbywał się pod hasłem „Św. Jan Paweł II – apostoł Bożego Miłosierdzia” były: Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia.

mp