TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W sobotę – 18 października 2014 roku – w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach miało miejsce spotkanie młodych, którzy w ramach projektu #B>M (BYĆ to więcej niż MIEĆ) przybyli do tego świętego miejsca.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 15 – w Godzinie Miłosierdzia w kaplicy klasztornej. S. Matylda ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, która prowadziła modlitwę mówiła: - Przychodzimy dziś do Ciebie Jezu razem z młodymi, którzy przygotowują się do ŚDM, aby prosić, abyś dawał hojnie swoją miłość wszystkim naszym siostrom i braciom. Niech każdy dziś doświadczy, jak bardzo jest przez Ciebie kochany.

Po wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia uczestnicy spotkania wysłuchali konferencji s. Gaudi ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia „Święta Faustyna ma <to coś>”. Prelegentka przedstawiła młodym postać św. Siostry Faustyny, pokazała, że pochodziła z ubogiej rodziny, ale była bogata w miłość Chrystusa. Wyjaśniła, że tym „czymś” co miała Apostołka Bożego miłosierdzia to było zaufanie. S. Gaudia postawiła młodym pytanie: jak powinno wyglądać to zaufanie w codzienności i wyjaśniała, że każdego dnia, w każdej minucie stajemy przed decyzją czy wybieramy Jezusa czy demona. Przekonywała, że Jezusowi warto i trzeba zaufać w swojej małości i nicości. - Siostra Faustyna była uboga i bogata. Te dwa doświadczenia zrodziły w niej zaufanie. Ona była realistą. Wiedziała, że prawda o niej mówiła to, że jest mała. Znała jednak i drugą prawdę – prawdę o Bogu Ojcu, który kochał ją bezgranicznie i to dawało jej bogactwo. Miała świadomość, że Bóg przerzucił do niej most z drzewa, które wyrosło na Golgocie. A ten most nazywa się Miłosierdzie – mówiła.

W ramach spotkania odbyła się akcja „Nakarm Jezusa”. Młodzi ludzie składali do przygotowanych koszy, to co wydawało im się najlepsze. - Specjalnie nie napisaliśmy: „nakarm ubogiego, ale nakarm Jezusa”. Zachęcamy do składania tam rzeczy, które są naprawdę ważne i którymi chcielibyśmy podzielić się z Jezusem – wyjaśniła cel akcji s. Gaudia.

Młodzi w czasie spotkania mieli czas na zwiedzenie Sanktuarium, wspólne spotkanie, śpiew i adorację Najświętszego Sakramentu.

mp