TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 • Kończący się Tydzień Misyjny uświadamia nam, że nasze codzienne życie, oparte na przykazaniu miłości Boga i bliźniego, ma być żywą Ewangelią.
 • Nabożeństwa Różańcowe są odprawiane w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
 • We wtorek (28.X.) wspomnienie świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, dlatego wdzięczną modlitwą otoczmy Ks. Kan. Tadeusza Szarka z okazji jego imienin.
 • W czwartek (30. X.) Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
 • W piątek (31. X.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
 • W sobotę (1.XI.) radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Modlitwy za zmarłych rozpoczną się w kaplicy klasztornej o godz. 1400, a bezpośrednio po nich wyruszy procesja różańcowa na cmentarz zakonny. We wspólnym błaganiu będziemy polecać Miłosiernemu Bogu również zmarłych dobroczyńców naszego Sanktuarium. W tym dniu przypada 152 rocznica powstania Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Ze względu na uroczystość Wieczór Jana Pawła II będziemy przeżywać tydzień później – 8 listopada.
 • W niedzielę (2.XI.) wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę.
 • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa.
 • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata.
 • Balsam Miłosierdzia jest jeszcze do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą, systematyczną pracą nad sobą oraz wytrwałą modlitwą o Miłosierdzie dla nas i całego świata. Składane ofiary są przeznaczone na pokrycie kosztów przygotowania Balsamu oraz na stacje Drogi krzyżowej do Bazyliki, by mogły powstać na zbliżające się Światowe Dni Młodzieży.
 • Niech Maryja – Królowa wszystkich świętych pomoże i nam z ufnością spoglądać w stronę nieba, które jest najważniejszym celem naszego życia.