TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Wspominając dziś Wszystkich wiernych zmarłych dziękujemy Bogu za ich życie oraz świadectwo żywej wiary i miłości. Miłosiernemu Panu śmierci i życia polecamy z ufnością zmarłych rodziców, krewnych, przyjaciół, nauczycieli, wychowawców, kapłanów, siostry zakonne, wszystkich rodaków poległych w obronie naszej Ojczyzny, a także wszystkich dobroczyńców tego Sanktuarium, prosząc o przebaczenie grzechów i wieczną radość wśród zbawionych.
  • Każdy z nas ma wobec zmarłych jakiś dług wdzięczności, a czasem może również niepokój o ich wieczne zbawienie. Warto więc pomyśleć o tym, aby im przyjść ze skuteczną pomocą przez modlitwę, Ofiarę Mszy świętej, dar Komunii ofiarowanej w ich intencji, a także odpust zupełny. Aby go uzyskać, trzeba być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą i pomodlić się również według intencji Ojca Świętego. Odpust można uzyskać tylko raz dziennie.
  • Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • We wtorek (4. XI.) wspomnienie św. Karola Boromeusza. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice w ramach Apostolatu Ratunku Konającym od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W czwartek (6. XI.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (7. XI.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych w Bazylice o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (8. XI.) z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców ludzkiego życia zapraszamy na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1520 sprawowaną w tej ważnej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar. Podczas Mszy świętej w Bazylice o godz. 1800 będziemy przeżywać kolejny Wieczór Jana Pawła II. Modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • W osobistej rozmowie z Panem Jezusem w kaplicy Wieczystej Adoracji polecajmy Bogu wszystkie intencje, które nosimy w swoich sercach, prosząc także o radość wieczną dla zmarłych, którzy najbardziej potrzebują Bożego Miłosierdzia.